Ha jó leszel, majd beleírlak egy versbe. Óvatosan végiglépkedhetsz minden versszakon, leülhetsz a sorok végén, és a lábad a semmibe lógathatod. Szippanthatsz a hangulatából, hallgathatod a rímek csengését és a ritmus zakatolását. Meglásd, jó lesz nagyon. De ha megharagítasz, jól vigyázz, mert beleírlak egy versbe! A keresztrímek rácsai közül nem szabadulsz, és rossz napokon kóbor asszonáncokkal is be kell érned. Hasonlat nincs. Ne is álmodj róla. Metafora? Szóba se jöhet. Esetleg ha nagyon megsajnállak, adok egy akadozó alliterációt. Úgyhogy jól gondold meg, milyen szerepet szánsz magadnak. Azért ne sírj. Címnek így is, úgy is jó leszel.
Legutóbbi módosítás: 2014.01.28. @ 11:13 :: Fehér Csaba
Fehér Csaba (1974)
Pályaelhagyó pedagógus vagyok, s mint ilyen, sokféle korosztályt tanítottam. Jelenleg informatikusként dolgozom, de a technika világa mellett mindig szívesen látogatom az irodalmat is. Verseket hobbiként, saját magam és a környezetem szórakoztatására írok. A természet közelsége, és a lehetőség, hogy pár percre kilépjek a rohanó hétköznapokból mindig segít, ha ihletet kell meríteni. Feleségemmel és kisfiammal Bajóton, egy dunántúli kis faluban élek.
2012 karácsonyára két költőtársammal (Kósa Emese és Tóth János), valamint egy illusztrátor barátunkkal (Süveg Gábor) közösen, magánkiadásban megjelentettünk egy gyermekverses kötetet „Napraforgó” címmel.
Néhány versemmel bekerültem a Verselő Antológia 2013 c. gyűjteményes kötetbe, a moly.hu könyves blog szervezésében kiadott "Tetovált mementó" c. antológiába, illetve több internetes irodalmi folyóirat is közölte verseimet.
A gyermekverseken kívül a természet, emberi érzések, gondolatok adják költői témáim. Néhány önszerveződő on-line fórumban, csoportban rendszeresen publikálok.
Tartalom másolása nem engedélyezett!
Add 7torony Irodalmi Magazin to your Homescreen!
Add
A weboldalunkon a lehető legjobb élmény nyújtásához Cookie-kat használunk. Ha neked is megfelel az adatvédelmi nyilatkozat, akkor itt kellene elfogadni.ElfogadomAdatvédelmi nyilatkozat